Spływy jednodniowe

Nowość! 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy rezerwacje z płatnościami online na spływy jednodniowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą spływów jednodniowych , a następnie klikajcie w zakładkę zarezerwuj:)


Zbierzcie się w grupę: znajomi ze szkoły, pracy, rodzina i spędźcie wspólnie czas! Spływy jednodniowe to idealne rozwiązanie dla osób dysponujących wolnym dniem od pracy lub dla początkujących kajakarzy. Spływ jednodniowy można zorganizować dowolnie według upodobania klienta. Taki spływ może trwać zarówno 3 godziny, jak i od świtu do zmierzchu.

 

Dla spragnionych wrażeń polecamy krótkie spływy na odcinkach wymagających siły, gdzie nie ma czasu na nudę. Szybki nurt, powalone drzewa, progi, przenoski - na kilka godzin zapominasz o codziennym stresie i zmagasz się z dziką naturą.

 

Dla osób pragnących odpocząć od codziennego zgiełku i pracy oferujemy spływy dłuższe, na leniwych i spokojnych odcinkach rzek. Mało pracy-dużo odpoczynku na łonie natury. W czasie spływu można zrobić przerwę kanapkową bez zatrzymywania się na lądzie i podziwiać piękno przyrody. Ognisko na trasie spływu? Nie ma problemu! Jest na to cały dzień. Na wodzie to Ty decydujesz kiedy się zatrzymasz i za jaki czas wyruszysz w dalszą podróż.


Każdy z odcinków oznaczony jest gwiazdkami oznaczającymi stopień trudności danego szlaku:

UWAGA! Opisy tras są aktualizowane co jakiś czas w związku z tym prosimy się pytać przy rezerwacji o aktualną sytuację tj ilość drzew, przeszkód itp. Rzeki to jest natura, która co chwilę się zmienia.

trasa łatwa i przyjemna, w sam raz na pierwszy w życiu spływ
po drodze czeka na nas kilka niespodzianek, woda płynie szybciej
dla zaprawionych w bojach kajakarzy, liczne zwałki, bystrza, szybki nurt, szlak dość uciążliwy
spływ dla doświadczonych kajakarzy, trasa bardzo uciążliwa

 


Proponowane odcinki rzek na spływ jednodniowy 

 

ZIMOWISKA-USTKA 45 zł osoba( w cenie transport osób i sprzętu na trasie Ustka-Zimowiska, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)


 TRASA  CZAS
8,5 km 1,5-2h
                                 

 Dawno nie pływaliście kajakiem? Nie masz całego dnia, lub chcesz odpocząć po pracy i zrobić szybki wypad na kajaki?

Polecamy trasę Zimowiska- Ustka. Krótki odcinek idealny na spróbowanie, na krótki czas. Na codzień mało wymagający pod względem umiejętności kajakowania, ale daliśmy 2 gwiazdki, bo przepływa przez "Rezerwat Buczyna Nad Słupią" i nigdy nie wiadomo co natura położy do wody.


 

 

BYDLINO-USTKA 65 zł osoba( w cenie transport osób i sprzętu na trasie Ustka-Bydlino, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

 

port 
 
 TRASA
 CZAS
16 km 3,5-4,5
 

Startujemy przy moście drogowym w Bydlinie. Zaraz po starcie wpływamy na szeroki odcinek rzeki, na którym szybko możemy nauczyć się bądź przypomnieć sobie jak pływa się kajakiem. Dalej rzeka meandruje wśród lasów rezerwatu „Buczyna nad Słupią”. Po drodze napotkamy na nieliczne przeszkody, które dla nawet niewprawionego kajakarza są do przepłynięcia. Trudność trasy na codzień  możemy zaliczyć dla początkujących, ale to co opisane wczoraj nie musi być aktualne jutro. Tutaj trzeba po prostu być cały czas na miejscu i rzekę "mieć na oku". My właśnie tak czynimy, dzięki czemu nasi klienci mogą pływać bezpieczniej. Przy moście drogowym w Charnowie możemy zatrzymać się i zrobić zakupy w sklepie przy skrzyżowaniu na wsi. W połowie trasy została przygotowana Stacyjka Kajakowa w Zimowiskach, gdzie znajdziecie toaletę typu TOI-TOI, miejsce na ognisko, ławy i stoły. Są dwie opcje zakończenia spływu: pierwsza to koniec na przystani kajakowej w Ustce, gdzie znajduja się stoły, ławy, wiaty, miejsce na ognisko i toalety z bieżącą wodą  lub po uzyskaniu zgody Kapitanatu Portu wpływamy do kanału i kończymy spływ na zachodnim molo.(tel. do KP 59 8144 533)

 

SŁUPSK-USTKA 70 zł osoba( w cenie transport osób i sprzętu na trasie Ustka-Słupsk, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

 

 
 
 TRASA
 CZAS
36 km 7-8h

Długi odcinek dla wytrawnych kajakarzy.Wodujemy się w centrum Słupska przy XIV-wiecznej Baszcie Czarownic bądź chwilę wcześniej przy przepławce łososiowej. Słupia będzie leniwie prowadzić nas pośród zielonych lasów Ziemi Słupskiej, racząc nas co jakiś czas powalonymi drzewami. Niektóre z nich zmuszą nas do przeciągania kajaka po przeszkodzie bądź szukania przesmyku pomiędzy gałęziami pozwalającego opłynąć przeszkodę.Na trasie czekają na nas dwie przystanie. Jedna we Włynkówku ( po 7 km) oraz w Zimowiskach ( po 26 km). Na tym odcinku nie ma szybkiego nurtu-momentami bez obaw będziemy mogli położyć wiosło na kajaku i podziwiać piękno przyrody, odbijając się co jakiś czas wiosłem od brzegu, ale trzeba uważać na często w pierwszej części spływu ilośc powalonych drzew. Spływ kończymy na przystani kajakowej w Ustce

 

 SŁUPSK-BYDLINO 70 zł osoba( w cenie transport osób i sprzętu na trasie Bydlino-Słupsk, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

slupia1
 TRASA  CZAS
16 km 4 h
  

Wodujemy się w centrum Słupska przy XIV-wiecznej Baszcie Czarownic bądź chwilę wcześniej przy przepławce łososiowej. Słupia będzie leniwie prowadzić nas pośród zielonych lasów Ziemi Słupskiej, racząc nas co jakiś czas powalonymi drzewami. Niektóre z nich zmuszą nas do przeciągania kajaka po przeszkodzie bądź szukania przesmyku pomiędzy gałęziami pozwalającego opłynąć przeszkodę. Na obecną chwilę na trasie jest jedna stała przeszkoda (kilka drzew leżących po sobie). Po drodze nie ma miejsca z którego można by dojść do sklepu, więc polecamy zaopatrzyć się w prowiant już na początku spływu. Na tym odcinku nie ma szybkiego nurtu-momentami bez obaw będziemy mogli położyć wiosło na kajaku i podziwiać piękno przyrody, odbijając się co jakiś czas wiosłem od brzegu. Spływ kończymy przy moście drogowym w Bydlinie.


 

 LEŚNY DWÓR-SŁUPSK - 75 zł osoba przy min. 8 osobach ( w cenie transport osób i sprzętu na trasie Słupsk- Leśny Dwór, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

 
 TRASA  CZAS
23 km 5h

 

Swój spływ zaczynamy na przystani kajakowej w Leśnym Dworze. Słupia w tym miejscu jest kręta, wąska z dużą ilością krzaków. Ten odcinek polecamy dla osób, które już miały styczność z kajakiem. W niektórych miejscach czekają na nas niespodzianki, gdzie będziemy musieli niekiedy wysiąść z kajaka, aby przeciągnąć go przez powalone drzewo. Z biegiem rzeki  woda staje się spokojniejsza, koryto rzeki rozszerza się. Po drodze możemy zatrzymać się na dwóch przystaniach kajakowych położonych w miejscowości Lubuń oraz Łosinie, gdzie możemy odpocząć od trudów kajakowania. Swoją przygodę kończymy na terenie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  

GAŁĄŹNIA MAŁA-LEŚNY DWÓR 85 zł osoba przy min. 8 osobach( w cenie transport  sprzętu i kierowców na trasie Leśny Dwór- Gałąźnia Mała, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

galaznia 
 TRASA  CZAS
15 km 4,5h

Wodujemy się na przystani kajakowej w Gałąźni Małej. W tym miejscu Słupia jest kręta, spokojna, dość szeroka, ze średnim nurtem i dużą ilością zarośli. Po drodze możemy napotkać kilka powalonych drzew. Po drodze płyniemy przez dwa jeziora: Konradowo i Krzynia, które są zbiornikami dla elektrowni Strzegomino i Krzynia. Są to również dwie stałe przenoski na trasie spływu. Na końcu jeziora Konradowo przenoska odbywa się prawą stroną, natomiast przy elektrowni w Krzyni stroną lewą. Po minięciu ostatniej elektrowni na szlaku Słupi rzeka zwęża się, woda płynie szybciej. Spływ kończymy w Leśnym Dworze, na stanicy po lewej stronie za betonowym mostem.

 


ŁUPAWA-POGANICE 75 zł przy min 8 osobach ( w cenie transport  sprzętu i kierowców na trasie Poganice-Łupawa, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

lupawa 
 
 TRASA  CZAS
10 km 2h

Startujemy na stanicy kajakowej przy moście w miejscowości Łupawa. W tym miejscu woda szybko płynie, przy niskim stanie wody możemy szorować kajakiem po dnie rzeki. Początek spływu jest ciekawy, będziemy omijać kamienie i kłody znajdujące się na dnie oraz powalone drzewa. W kilkanaście minut po starcie na rozpływie rzeki musimy popłynąć w prawo. Płynąc w lewo znajdziemy się na leniwie płynącym kanale. Po drodze napotkamy przeszkody, które dla wytrwwłych kajakarzy są do przejścia. Końcówka trasy to leniwie płynąca Łupawa prowadząca nas do elektrowni wodnej przy moście na DK6.

 


POMIŁOWO-PIEŃKÓWKO 70 zł przy min 8 osobach ( w cenie transport  sprzętu i kierowców na trasie Pieńkówko- Pomiłowo, kajaki, wiosła, kamizelki i worek wodoszczelny 30 l/ jeden worek na kajak/)

 
 
 TRASA
 CZAS
19 km 4h

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Pomiłowo, za jazem po prawej stronie. W tym miejscu Wieprza rodziela się na Kanał Młyński płynący przez Sławno oraz na Wieprzę omijającą miasto prawą stroną. Na tym odcinku rzeka jest przyjazna dla początkujących kajakarzy - idealny pomysł na rodzinny spływ z dziećmi. Zabawę kończymy na prawym brzegu na przystani kajakowej w Pieńkówku, gdzie jest przygotowane miejsce na ognisko, a w razie deszczu schowamy się pod wiatkę.