Szkolenia kajakowe

Naszym klientom oferujemy podstawowe szkolenie z zakresu kajakarstwa nizinnego w oparciu o Polski System Kwalifikacji Kajakowych (PSKK). Nasi weryfikatorzy posiadają III stopień nizinny PSKK. Daje im to uprawnienia weryfikacji do II stopnia włącznie. Szkolenia prowadzone są zarówno na jeziorach (podstawy wiosłowania, manewrowanie kajakiem) jak i na rzekach. Szkolenia prowadzimy w małych grupach pozwalających na najefektywniejsze wykorzystanie czasu spędzonego na wodzie z kursantem. Grupy szkoleniowe mogą być tworzone na bieżąco przez nasz zespół, bądź to Wy możecie zgłosić się do nas z zebraną przez siebie grupą.


PSKK 2014 - aktualna wersja programu. Tutaj można przecztać informacje na temat PSKK oraz wymagania jakie stawiane są kursantowi do uzyskania danego stopnia.

 

Krótka charakterystyka systemu:


 

Stopień 1 PSKK – przewidziany jest dla osób rozpoczynających poznawanie kajakarstwa. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku godzin.


 

Stopień 2 nizinny PSKK – przewidziany jest dla osób mających za sobą pierwszy spływ. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku dni.


 

Stopień 3 nizinny PSKK – przewidziany jest dla dosyć zaawansowanych kajakarzy, którzy jednak pływają tylko na jednym rodzaju kajaków. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku spływów lub sezonów.


 

Stopień 4 nizinny PSKK – przewidziany jest dla zaawansowanych kajakarzy, który rozpoczynają poznawanie innych rodzajów sprzętu. Zaczynają oni także mieć świadomość problemów związanych z prowadzeniem spływu.


 

Stopień 5 nizinny PSKK – to najwyższy stopień przewidziany dla wszechstronnych kajakarzy, który bezpiecznie potrafią poprowadzić spływ każdą rzeką nizinną w dowolnych warunkach. (pierwsze certyfikaty z 5 paskiem będą wystawiane w roku 2014)